Keanu Reeves

Keanu Charles Reeves

8,2
88 235 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Keanu Reeves

wyczytałam gdzieś że ma on objawy tego syndromu. Może dlatego nie radzi sobie w życiu prywatnym? A może jest poprostu dziwakiem? Lubie Keanu odkąd go po raz pierwszy zobaczyłam w "Wyprawa Billa i Teda" bo wtedy to był film akurat wiekowo dla mnie.

rzeka_2

Raczej nie sądzę żeby to była prawda Po tym co przeszdł zamknął się w sobie po prostu. A "Wyprawa..." jest jednym z moich ulubionych filmów :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

rzeka_2

Pierwsze słyszę. Ale wydaje mi się, że jest introwertykiem.

rzeka_2

Nie wiem, nie przypuszczam, żeby Keanu miał objawy jakiejkolwiek choroby tego typu... Jest po prostu dużą indywidualnością. "Enigmatyczny" - tak określono Go w ostatnim wywiadzie i sądzę, że to najlepsze określenie.
PS - Ma za to szpotawy... Nie wiem czy ktoś z Was wie co to jest. (wiem, wiem... To nie ma podłoża psychicznego ale taka ciekawostka... :))

CSpidena

nie, nie wyglada na autystyka :)

pozdro:)

NaShI

Śmieszne... ja już jakiś czas temu słyszałem że Keanu wykazuje pewne objawy autyzmu, przy czym nie jest to tak drastyczna wersja urazu jaki nam się nasuwa na myśl od razu kiedy pomyślimy o tej chorobie. Nie pamiętam dokładnie, ale "lekkim" objawem może być np. niechęć do spoglądania komuś w oczy, biegający wzrok czy kilkusekundowe "zawieszenia".
Podobne objawy wykazywał m.in. Hitchock - jemu też dzisiaj niektózy przypisują zachowania autystyczne.

Zaznaczam, że nie jestem psychiatrą i nie mogę powiedzieć nic więcej poza powtarzaniem tego, co kilka miesięcy temu przeczytałem w jakimś artykule.

Prawda jest taka, że przy tak lekkich "odchyleniach" nie możemy stwierdzić, czy to już autyzm czy tylko zdziwacznie lub ekstrawagancki styl bycia. Tyle na ten temat :)

Mau

" niechęć do spoglądania komuś w oczy, biegający wzrok czy kilkusekundowe "zawieszenia" " - to ze mna też jest cos nie tak w takim razie

Irisen

Mi się zawsze wydawało, że autystykiem się jest albo nie. Nie można "trochę"
nim być podobnie jak nie można trochę być w ciąży. Ale mogę być w błędzie.
Wg mnie on jest po prostu trochę przymulony i roztargniony (jak ja :)). A unikanie patrzenia w oczy to normalka u osób nieśmiałych, którą Reeves niewątpliwie jest. Hitchcock natomiast miał adhd chyba. Osoby z adhd często mają... oryginalną osobowość, ale Reeves na pewno nie ma adhd.

RipperJack

wcale nie wygląda jak "Dziwadlo" ..
spujz na siebie a potem porównaj...




poz

RipperJack

wcale nie wygląda jak "Dziwadlo" ..
spujz na siebie a potem porównaj...

pozdrawiam

rzeka_2

Lord mam nadzieję że to prowokacja bo jeśli nie współczuje twoim rodzicom.

Rimmi87

Jeśli chodzi o ADHD: jak już mówiłem nie jestem specjalistą od chorób psychicznych. Ale jestem pewny jednego - czy Hitchock miał ADHD czy tzw. autyzm, dziś już nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić. I to nie tylko dlatego że nie żyje od wielu lat, po prostu dzisiejsza medycyna - niezwykle zaawansowana - przy dojściu do ludzkiego umysłu nader często okazuje się bezradna. Mózg człowieka jeszcze długo pozostanie dla nas zagadką.

Ad rem, mówimy o "lekkim" autyzmie, na poparcie swych słów powołuję wikipedię:

"
* grupa powiązanych ze sobą objawów w schizofrenii, które powodują że chory wycofuje się z kontaktów z innymi ludźmi, objawy te medycznie nie mają nic wspólnego ze spektrum autystycznym

* najcięższa (ale nie najczęstsza) z chorób spektrum autystycznego, określana też jako autyzm wczesnodziecięcy lub "autyzm głęboki".

* bardzo często słowem autyzm określa się całe spektrum autystyczne (ASD), jest to nieprecyzyjny skrót myślowy ponieważ czasami nie wiadomo czy chodzi o wszystkie zaburzenia autystyczne czy tylko o ich najcięższą postać

* często też słowa tego używa się zamiennie z terminem zespół Aspergera, zwłaszcza w kulturze popularnej stały się one zamiennikami, szczególnie na zachodzie, gdyż w Polsce wiedza na ten temat jest ciągle minimalna, jednak napływające od czasu do czasu stamtąd informacje powodują że w języku polskim też powoli terminy te zaczynają funkcjonować jako synonimy, pomimo że medycznie stanowią różne diagnozy"


Te "lekkie" objawy to może być wspomnuiana jako pierwsza schizofrenia albo syndrom Aspergera:

"Ludzie cierpiący na niego przypominają osoby z autyzmem pod tym względem, że od wczesnego dzieciństwa występuje u nich ten sam rodzaj upośledzeń, wyróżniają się jednak o wiele większą elokwencją i lepszą adaptacją społeczną, a z powodu swych niezwykłych zainteresowań częściej uchodzą za ekscentryków niż za ludzi o zaburzonej osobowości."

Cytaty z Wikipedii, mam nadzieję że to pomogło. Jak widać to, co nazywamy "autyzmem" może być skrajnie różne od... "innego" autyzmu :). Pozdrawiam.

PS. RiperJack - niezłe porównanie (ciąża), zanotowałem ;)

Ach, i jeszcze jedno - osoby nieśmiałe chyba raczej nie wybierają zawodu aktora. A jeśli wybierają to nie sądze by docierali tak wysoko jak wyżej wspomniany (nie żebym go specjalnie cenił, ale nie da się ukryć że swoją grą wiele osiągnął).
Jeszcze raz pozdrawiam.

Mau

Mau dzięki za obszerne rozwiniecie tematu, bo naprawdę mnie to ciekawiło. Oglądałam kiedyś dokument o mężczyźnie, który o tym, że jest autystykiem dowiedział się dopiero, gdy udał się do psychiatry ze swoim wnukiem. Lekarz badał chłopca, ale zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się dziadka w poczekalni zaciekawiło go to i okazało się, że zarówno wnuk jak i jego dziadek są chorzy właśnie na autyzm!! Wszyscy w rodzinie myśleli, że jest po prostu ekscentryczny. Może Keanu tego nie ma a nawet, jeżeli tak to świetnie umie sobie z tym radzić. Pozdrawiam

rzeka_2

Keanu Reeves po śmierci swojej dziewczyny zmienił się właśnie w osobę, która wszystkie sprawy kieruje do własnych myśli a tym samym zmniejsza zainteresowanie życiem zewnętrznym, czyli stał się introwertykiem. W wywiadach nie raz mówił, że gra w filmach, bo to kocha robić. Myślę, że gdyby pozbawili go praw do grania w filmach by samobója strzelił, bo to bardzo wrażliwy chłop.

użytkownik usunięty
Szajba

no ja nie wiem co o tym myśleć, baaardzo go lubię, jest świetnym aktorem i jeszcze jakim przystojnym :) ale mam nadzieje że to nieprawda

"no ja nie wiem co o tym myśleć, baaardzo go lubię, jest świetnym aktorem i jeszcze jakim przystojnym :) ale mam nadzieje że to nieprawda"

Jeżeli masz na myśli introwertyka to chcę Cie zapewnić, że to nie żadna choroba tylko cecha, która może ulec zmianie. A jeżeli masz na myśli autyzm to fakt szkoda by było gdyby to była prawda. Chociaż nigdy nie przypuszczałem i nadal nie przypuszczam(bo trzymam na swoim), żeby to była prawda.

Szajba

keanu reeves autystykiem)? ludzie dajcie juz spokój...

rzeka_2

Coś tam podejrzewają, ale na zicher nie
https://autismsd.com/is-keanu-reeves-autistic/

TangoAndWaltz

http://www.dce.ndsu.nodak.edu/conferences/pdfs/Autism%20Aspergers%20and%20Aspira tions.pdf

TangoAndWaltz

Działający test na aspergera (30 na 50, nie grozi)
https://autyzm-startup.pl/asperger-startup/sprawdz-swoje-podejrzenia-test-aq/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones