PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1014}

Mały Budda

Little Buddha
7,0 11 272
oceny
7,0 10 1 11272
Mały Budda
powrót do forum filmu Mały Budda

Kiedy oglądałam to po raz pierwszy, lata temu, najmocniej zapadły mi w pamięci zdjęcia, a zwłaszcza kolorystyka - sceny kręcone w Seattle były chłodnobłękitne, a te z Indii i Nepalu w ciepłej tonacji czerwieni i pomarańczu. Kiedyś mi się to podobało, teraz wydało mi się trochę łopatologiczne. Cały film jest "ładny", ale jak na tego reżysera jednak trochę zbyt płytki. Biorąc pod uwagę tematykę, powinnam zaliczyć przynajmniej kilka chwil duchowych uniesień, a niestety to się nie zdarzyło. No i najbardziej drętwe trio aktorskie, jakie mogę sobie wyobrazić: Keanu Reeves, Bridget Fonda i Chris Isaac... Aktorsko najfajniejsza była trójka dzieci-kandydatów.
Nie jest to film zły i nie chcę do niego zniechęcać, ale może rozczarować. Po Bertoluccim spodziewałabym się więcej.

ocenił(a) film na 8
magdalith

Oceniaj filmy, a nie swoje oczekiwania po ich reżyserach.
Dla mnie cudownie namalowana, spójnie i konsekwentnie poprowadzona historia, niewątpliwie wzbudzająca refleksje.
Gorąco polecam!

magdalith

A ja się z Tobą zgadzam. Trochę przerost formy nad treścia, aczkolwiek tę "formę" oglądało sie przyjemnie. Dla porównania "Ostatni cesarz" - też kapitalna kolorystyka, też film podzielony na dwia światy, a jednak jest tam cos więcej, i właśnie tego mi zabrakło w "Małym Buddzie". Niemniej jednak film wart obejrzenia, chociaż Bertolucci zrobił lepsze filmy.

ocenił(a) film na 4
magdalith

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Podpisuję się wszystkimi czterema łapami pod tą opinią. Rozumiem, że wielu podoba się koncepcja dotarcia do życiowego spokoju poprzez przyjęcie (skądinąd pojechanej) koncepcji reinkarnacji, ale nie zmienia to faktu, że film jest potwornie słaby. Po mojemu lepiej by było, gdyby B. B. zdecydowanie postanowił jednak zrobić z tego stuprocentowy film dla dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones